Sneeuwpret weekend

Komende weekend is het volop winters in Nederland en dan zal er zeker veel schaatstochten worden gehouden. Nu kan het nog of anders wellicht opnieuw 13 jaar hier op wachten? Nee, daar heeft niemand trek in. Tenminste als je van schaatsen houd natuurlijk? Maar daarnaast ligt er nog steeds heel veel sneeuw en heuvels. Komende nacht vrijdag naar zaterdag gaat het nog streng vriezen. Wel liggen storing fronten op de loer! Maar dat duurt nog wel eventjes. Vandaag is het vooral zonnig en met een strakke wind uit het oosten. Nee, we gaan niet schaatsen… Vanmorgen sneeuwde hier nog. Klein beetje hoor… We hebben weer nieuwe winterse foto’s hier klaar liggen.

Eenden en andere vogels zijn al voorbereid op de strenge winter. Hier bij ons is het slootje bijna dicht gevroren.

Hier ging iemand samen met de hond eventjes door de straat. Voorzichtig dan… want het is hier goed glad!

En hier ging iemand met zo’n scootermobiel over de straat, met veel sneeuw. Hij vond dit blijkbaar prachtig!

Op bepaalde [plekken komen hier en daar nog steeds auto’s vast te zitten, zoals hier dus…

Diepe sporen in het sneeuw…

Eindelijk ging Jacqueline met haar nieuwe snowboots laarzen naar buiten en gelijk kwam ze diep in het sneeuw te staan. En hoe vinden jullie hem?

En ja hoor… als er sneeuw hier nu eenmaal er ligt… dan komen volop ganzen op bezoek!

Deze grote gans vond blijkbaar niks, die snowboots laarzen van Jacqueline… maar ze gooide de brood neer en dit vond hij toch beter en vooral lekkerder.

Zelfs eenden werd hier weg gejaagd door de ganzen.

Ook dieren en vogels hebben winterpret en dat is hier wel degelijk weer goed terug te zien.

We zijn ontzettend benieuwd wat jij de komende weekend gaat doen? Ook iets met winter te maken of niet? Een stukje wandelen kan al leuk zijn. Maar er moet geen schrale wind op staan of anders liggen de gevoelstemperaturen veel lager. Nog een fijne winterpret weekend gewenst!

35 ontvangen reacties

  1. Het is nu heerlijk winterweer, vorst en een heerlijke zon.
    Het is voor iedereen een welkome tijd even iets positiefs.
    Nou Jacqueline je nieuwe snowboots komen deze dagen goed van pas.
    Ik ga morgen proberen nog wat leuke winter foto’s te maken, net als wat jullie hebben gedaan. Hans

  2. Het is zo mooi de witte wereld maar voor veel mensen en dieren helaas een groot probleem. Zelf geniet ik ervan en ga er elke dag uit door de sneeuw naar de supermarkt en soms is het even goed opletten waar ik loop. Ik ben gelukkig niet echt een koukleum en vergeet handschoenen en heb maar 1 keer een muts op gehad .Mooie laarzen heeft Jacqueline ,gelukkig heb ik ook laarzen met een fijn bontje die over mijn Jegging passen .Maar heel af en toe verlang ik toch wel een beetje naar het voorjaar en vooral toen gister het al best warme zonnetje op mijn snuit scheen . We wachten maar af hoe lang het winter blijft .Een mooie serie foto’s laten jullie weer zien .
    Liefs Elisabeth

  3. ja nog een weekend winter en dan is het weer gedaan
    jullie maakten een mooie serie winter foto’s
    mooie laarzen hoor , en vast lekker warm ook
    ik ga misschien wel voor een wandeling , maar zeker is er niets
    fijn weekend groet

  4. Jullie hebben daar zo te zien toch meer sneeuw gehad dan wij hier. Mooi dat er nog wakken zijn voor de eenden. Leuke foto’s van al die ganzen ook. Ik geniet elke dag van de winter. Morgen hoop ik ergens wat schaatsers te kunnen fotograferen.
    Maak er een mooi winters weekend van.

  5. Nog een paar dagen, dan zien we wel weer. e hebben nog een paar weken voor het lente is.
    De vogelfoto’s zijn goed maar ook de snowboots staan er prachtig op. smile Nu nog een lange wandeling door sneeuw en over ijs…

  6. Met die laarzen kun je voor de dag komen hoor. Lekkere warme voeten en nog mooi ook. Jullie foto’s zijn weer prachtig. Altijd genieten. Nog even van het winter se weer genieten. Het duurt niet lang meer geloof ik en dan is het wee voorbij.

  7. Mooie winterse foto’s hoor, de watervogels hebben het nu niet makkelijk hè?
    Ik kom niet meer op het ijs, de eerste keer was heel vroeger, om te leren schaatsen.
    Na een paar sierlijk slagen, klapte ik met mijn achterhoofd op het ijs, ik zag toen allemaal sterretjes, en het is nooit meer goed gekomen…..hihihi.

  8. Ria

    Lieve vrienden.Weer prachtige winterse foto’s heb je laten zien.Ik vind een winterslandschap heel mooi,doch de koude is er voor mij te veel aan.Maar nog even geduld en het is weer voorbij.Ik wens jullie een fijn en gezellig Valentijn weekend toe en veel groeten

  9. Deze winterse dagen hebben je prachtige foto’s doen nemen.
    Jammer dat het bijna voorbij is. Gladde wegen daar houd ik niet van.Koude en zon dan weer wel.
    Groetjes en alvast een fijn weekend !

  10. Ik weet dat je eenden eigenlijk geen brood mag geven, maar hoe zit dat met ganzen. Dat moet ik toch een keer nakijken. Wij hebben hier ook niet zoveel ganzen in de buurt wonen. Alleen maar eenden en zwanen.

    Love As Always
    Di mario :cooL:

    • Yova

      Nu je dit aan ons vraagt… wij hebben dit eens opgezocht en dit is niet goed voor de ganzen. Ook weer wat geleerd. Brood is namelijk niet de juiste voedingswaarde voor de ganzen en andere vogels soorten. Hun vleugels kunnen hierdoor zelfs omgekeerd komen te staan. Nooit geweten en dit vinden wij wel zielig. Maar we hadden niet zoveel gegeven in deze koude weer. Over algemeen wordt wel degelijk veel broden gegeven aan de ganzen. Maar dit is ieder geval niet goed voor ze. Wortels, granen, gras en zelfs andijvie zou wel goed voor ze zijn. Maar boete moet men helemaal niet krijgen natuurlijk… dash

      Groetjes F&J.

  11. Hallo Jacqueline en Ferry,
    Prachtige snowboots meisje, daarin krijg je geen koude voeten.
    En weer zeer mooie foto’s gemaakt, jullie wonen echt mooi daar.
    Nog een koud weekend en daarna mogelijk dooi he.
    Van mij mag het, het was mooi.
    Maar heb het toch liever wat warmer.
    en niet glad hahaha
    Ik wens jullie een heel fijn Valentine weekend, maak er wat l euks van he
    Liefs Marianne

  12. Ja geen Wintersport en geen Carnaval
    Maar gelukkig wel een prachtig weekend voor de boeg voor allerlei zaken die wel kunnen. Al zal je mij niet op schaatsen zien…die snowboots zijn nu wel fijn hè…
    Een mooie serie winterfoto’s
    Groetjes en fijn weekend

  13. Hier gaat het morgen dooien. Ik heb net nog dekens en kussens buiten opgehangen, want de vorst is daar enorm goed voor. Door alle huismijt en dat is alleen maar positief. Was wel lekker vroeg al mee bezig want nu vriest het op z’n hardst.
    Hier is het nu ook al een paar dagen zonnig, dus geen sneeuw. Ik las dat het vanwege de dooi wel weer flink kan gaan sneeuwen, dus houdt jullie camera maar klaar.

    • Yova

      De overgang zal dit keer behoorlijk heftig kunnen worden. Ligt eraan wanneer deze gaat passeren. Tegen de avond zou deze gelijk kunnen regenen i.p.v. sneeuw. Het beloofd wel weer wat spannend te worden. We komen nog met 1 sneeuw logje en daarna? Ja, dat houden we nog even spannend hier zo.

  14. Wat een prachtige serie winterfoto’s zijn dit, de sneeuwboots vind ik prachtig die zullen wel lekker warm zijn denk ik.
    Brood voeren is echt niet goed voor alle vogels, je kan beter wat strooivoer geven.
    Wij gaan ook niet schaatsen, maar wel vanmiddag hier nog foto’s van maken en misschien morgen ook nog, zal straks een winterblog plaatsen.
    Ik wens jullie een heel fijn weekend en blijf gezond.
    Groetjes Irma

  15. Mooie boots hoor Jacqueline… maar waar is de rest van jou en van Ferry???
    Al die andere foto’s zijn ook prachtig maar er mag best wel eens een keer een foto vanjullie voorbij komen hoor smile

    Fijn weekend, geniet van het mooie weer, lekker koud maar in de zon is het heerlijk… wel voorzichtig blijven hoor

  16. Hi J&F,

    Nou ik ga ook niet schaatsen hoor smile
    Enne ik vind je nieuwe laarzen erg gaaf, ze lijken me super comfortabel en vooral heerlijk warm, zien er ook nog eens heel goed uit.
    Ik ga gewoon verder met bellen bazen, dichtbij de keuken dus als ik het te koud krijg dan zit ik snel achter de warme choco smile

    Tof trouwens dat jullie de dieren een beetje bijvoeren, dat kunnen ze goed gebruiken nu.

    LG, Karina

  17. Het blijft tot nu toe vriezen maar het zal geen schaatsweekend worden op de bekende Damse vaart en ook niet op andere plassen daarvoor is de ijslaag nog niet dik genoeg. Wel op ondergelopen weiden . En gezien er gesproken wordt van dooi de komende dagen zullen velen hun schaatsen mogen opbergen. Er is erg koude wind maar de zon schijnt ,de wegen liggen vrij van sneeuw en zo vind ik het wel gezond weer. In de tuin blijft de sneeuw liggen en de merels komen graan pikken van een schaal die ik aan de achterdeur heb gezet

  18. Het was hier vandaag zo gezellig voor het huis op het kanaal met schaatsers.
    Het kanaal is dichtgevroren, er zijn geen vrachtschepen meer doorgekomen.

    Morgen even afwachten, we gaan nog wel een wandeling maken in het bos.

    Fijn weekend verder en lieve groet,
    Hilly

  19. Erg mooie verslag van en weekje winter in Nederland Ferry en Jacqueline, ik heb er ook van genoten, veel buiten geweest al was het wel eens heel koud, ook glad was het, het had eerst geijzeld en daarna is het gaan sneeuwen, vanaf maandag gaat het al weer dooien, en zal het met de sneeuw en ijs gauw gebeurd zijn.

  20. Fantastische winterfoto’s! Veel sneeuw bij jullie en dan die persoon met zijn squad die beleefde er plezier aan. De dieren, eenden en ganzen leven op. Wat zijn er veel in jullie buurt. Heerlijk om er naar te kijken.
    Knappe snowboats Jacqueline!

  21. Hallo Jacqueline en Ferry,
    inmiddels is de sneeuw verdwenen en het ijs op de sloten echt heel erg ontdooid. Het was ene krachtige maar korte echt winter en dat vond ik echt wel mooi.
    Menigeen heeft genoten in de sneeuw en op het ijs smile
    Jullie foto’s zijn ook weer heel sfeervol en vooral de serie van de ganzen in de sneeuw vind ik prachtig om te zien ⛸☃⛄
    Nu gaan we gelijk richting lente en dat is ook wel weer mooi.
    Mooie snowboots Jacqueline 👍
    Groetjes, Helma

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

De maximale uploadbestandsgrootte: 1 GB. Selecteer een foto of plaatje vanuit jouw PC/laptop [JPG / GIF / PNG / BMP]: Bestand hier neerzetten