Categories: Dieren & Natuur

Nieuw leven

Alweer een nieuw blog aflevering, zouden jullie nu denken? Haha, jazeker en dit gebeurt niet zo vaak. Maar goed… Lente periode gebeurd ook van alles nog wat. Vooral voor de dieren in de natuur. En dit kunnen jullie straks hieronder weer goed terug zien door de foto’s die Jacqueline eerder had gemaakt hierachter.

Het is momenteel opnieuw zonnig. Blauwe luchten zien we laatste tijd steeds vaker en dit is natuurlijk mooi mee genomen. Komende weekend wordt het nog wat warmer. Maar daarna krijgen we toch een belangrijk dipje in ons weerbeeld. Zo gaan de temperaturen een stapje terug en er zal ook vaker gaan regenen. Dus het wordt zeker minder droog in Nederland.

Vooral onder de vogels is er veel nieuw leven ontstaan. Deze keer wel heel veel. En dit is alleen maar goed teken. Er wordt nu zelfs gezegd dat in het jaar 2100 geen warme klimaat zullen krijgen, volgens de krant Telegraaf. Deze titel zeg eigenlijk al genoeg: ‘Rampscenario met gigantische temperatuurstijgingen van de baan: ’De wereld komt niet ten einde in 2100’. Maar eigenlijk wist ik dit al!

De kuikens op de foto’s waren nog heel klein en vooral geel van kleur!

Overal zagen we hier koppels met hun jonge kuikens. Sommige koppels hadden nog geen kuikens. En ze zagen ook een beetje jaloers uit.

Het viel ons nu ook op dat er opvallend weinig huismussen zijn.

Er staan nog enkel bloesem bomen die nog in de bloei stonden.

Maar op het land zijn er nog veel meer nieuw leven te zien. Zelfs op een stukje landje waar veel rommel lagen en blijkbaar hadden deze ganzen gewoon lak aan.

Hier meerdere koppels bij elkaar.

21 ontvangen reacties

Zoveel leuke kleine jonkies!
Prachtige foto’s!
Hele mooie bloesem in prachtig roze.
In tussen in minder weer belandt.

Die kleine gansjes zijn en blijven leuk om te zien. Eigenlijk alles van dat jonge grut is leuk 🙂
Mooie en helder foto’s hebben jullie ervan kunnen maken.
De bloesems zijn ook prachtig zeg. Ik zie hier bijna helemaal geen bloesem meer maar deze kleur hier in het blog is prachtig. Helaas zijn we inmiddels in wat minder weer beland maar het wordt tegen het weekend weer wat beter. De regen van nu is wel heel goed voor de natuur.
Groetjes

Prachtig, die bloesems en de kuikens! Maar wat een vuil ligt daar! Blik, en plastic dat ze toch ook binnenkrijgen. Bah.

Goedemorgen samen, net klaar met keukenwanden verven en las nu even kleine pauze in. Had veel moeite om onder de nieuwe leidingen te verven. Straks de muren doen in hobbykamer. De zon staat nu voor en dan droogt de verf te snel dus even wachten hiermee. De verf krijgt geen tijd om mooi in elkaar over te vloeien dan. Ik keek op laptop en zag deze mooie post. Wat een heerlijk gezicht die kleintjes en bloesemen andere fotografie. Hier zijn er wel musjes te horen en te zien achterom in beneden tuin buur. Het is inderdaad heerlijk weer vandaag maar er zijn veel binnenwerken die voor gaan. Geen tijd om natuurwandelingetje te doen vandaag. Dus genoot ik extra even van jullie blog. En nee hier geen hulp op vraag van jullie op mijn post. Kringetje hier is erg klein geworden en daar zitten geen schilders bij. Eerst zelf proberen is mijn motto en ik kan altijd een echte schilder bellen als het niet zal lukken maar de prijzen zijn best pittig. Wens jullie mooie en gezellige dagen toe. Groetjes, Tine

Ook een goede morgen, er komt heel wat bij kijken. Wat een hoop werk heb je hieraan. Maar als dit eenmaal echter de rug hebt, dan kun je ook genieten van al dat mooist. Maar zover ben je nog niet. De moeilijk plekken zoals onder de leidingen kan dit allemaal extra werk leveren. En dit moet je inderdaad op de juiste momenten gebeuren. Het mag inderdaad niet te snel droog worden of anders zul je rare vegen weer terug kunnen zien. En dit is ook niet mooi. Maar vandaag wordt het nog mooi weer, maar dit gaat wel snel veranderen komende uren/dagen. Misschien dat dit je beter je werk kan uitvoeren.
Even leuke wandelingetje doen is hierbij even niet bij. Want het moet toch afkomen en dit is heel begrijpelijk. Zo zijn wij namelijk ook. Gelukkig had je ook even de moment gehad om andere dingen te doen zoals je laptop enz.
Ook een mooie dag gewenst en veel succes verder met het opknappen.
Lieve groetjes F&J.

nieuw leven is altijd mooi om te zien, en via jou foto’s is het zeer goed gedaan
foto’s maken kun je wel!
Fijn Weekend @->-

Wat zijn de foto’s werkelijk schitterend, en hoe krijg je die kleuren zo mooi?! Echt prachtig hoe je de natuur zo hebt vastgelegd.

Dank je wel voor je complimenten. We gebruiken (zoals je misschien al wist) beiden Sony camera’s. Alleen Jacqueline heeft een compacte camera en ik dus een systeem camera. Deze foto’s werden gemaakt door Jacqueline. En dit heeft met de camera instellingen te maken. De kleur, diepte en scherpte zijn gelijk waardig voor beiden camera’s ingesteld. Vaak maken we ook foto’s bij zonlicht. Maar dit is tegenwoordig ook niet echt nodig meer. En natuurlijk ook de zoom bereik is bij deze soort opnames ook van belang en die hebben we beiden Sony camera’s in huis. Alleen ik (systeem camera dus) heeft een APC-S lenzen en deze kunnen dan verwisseld worden.

Het is ook een mooie tijd in het jaar, mooie bloesem en nieuw leven.
Het zijn de momenten om van te genieten. Hans

Altijd mooi om te zien, dat jonge leven. Ja, die huismussen zijn wel voor een groot deel verdwenen. Vroeger zat de hele stad vol met tjilpende mussen, maar je moet ze nu zoeken. Wel jammer, want het was altijd een vrolijke gedoe met al die huppende mussen.

Rebbeltje says:

Een prachtserie van de pulletjes…geweldig om dat weer te zien.
Nieuw leven 🙂
Ja die blikjes vallen op tussen de kleintjes…
Geniet jullie dag

Prachtige en aandoenlijke foto’s van het nieuwe leven hoor.
De bloesem is ook schitterend, jammer dat het zo kort duurt.
Nee, de wereld komt nog lang niet ten einde gelukkig!!

De tijd van het jaar, telkens weer genieten.
Ook hier zien we weinig mussen, al langer.
Alleen een paar kleine heggemusjes, die zullen binnenkort wel weer te zien zijn.

Wat een leuke foto’s van al die jonge gansjes. Maar waar lopen ze rond? Het lijkt wel een vuilnisbelt met al die blikjes en dat plastic.
De bloesems zijn weer prachtig, Fijne dag verder.

Hallo Jacqueline en Ferry,
Wat een prachtige serie foto’s van de ganzen met hun jongen.
Mensen zijn toch vreselijke wezens om hun troep zomaar achteloos weg te gooien, liggen weer twee blikjes tussen de ganzen in.
Het is heerlijk weer de laatste tijd, ik geloof ook niets van dat de wereld ten einde komt in 2100.
Ik wens jullie een mooie dag.
Groetjes Irma

Goeiemorgen Jacqueline en Ferry,
Ah ja, elke dag een blog moet ook kunnen. Zit alleen wel werk in.
Hier zitten enorm veel musjes. Ik ben er dol op. Maar er zit ook hier meer. Zo hebben we broedende meesjes, een roodborstje dat erg op zijn gebied waakt, en er komen veel kauwtjes en dergelijken aangevlogen.
Mooie foto’s. Hopelijk groeit al dat grut op.
Fijne dag en geniet van het zonnetje.

mogge Jacqueline en Ferry

ja prima weer nu en de komende dagen , dan zien we wel weer , nu zo op de fiets
prachtige serie foto’s van de ganzen en hun jongen en de schitterende bloesem
helaas ook veel troep op de grond , waarom nemen de mensen het toch niet gewoon mee naar huis gggrrrr

geniet de dag

Laat hier je reactie achter (alvast bedankt!)

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

De maximale upload bestand grootte: 512 MB (je kunt alleen jpg/png/gif afbeelding/foto toevoegen vanuit jouw computer) Bestanden hier neerzetten