Inmiddels is de maand Mei al een paar dagen oud en de tijd vliegt! Bij ons hierachter vind een ware geboorte boom plaatst. Het is niet normaal meer wat we hier allemaal zien gebeuren. We denken natuurlijk gelijk aan de vogelgriep, die nu gaande is. Maar als we dit zo allemaal zo zien, dan is het komen en gaan met de vogel stand in Nederland. Tenminste zo zou je haast wel gaan denken. Het is altijd heel erg leuk om ze zien te volgen en groeien. De grutjes doen het hier uitstekend goed. Er zijn ook veel groepen, die hier rond wandelen en zwemmen.
Deze tijd/periode groeien Meidoorn volop. Je vind ze overal! Een meidoorn groeit als struik of wordt als boom opgeleid, afhankelijk van de snoeiwijze. De sterk geurende bloemen worden graag bezocht door bijen en vliegen. In het najaar worden de bosachtige vruchten gegeten door lijsters, merels en mezen. Door de dichte structuur van de struik in combinatie met de lange doornen is het een zeer veilige broedplaats voor vogels.
Zodra Jacqueline hier uit loopt en naar buiten gaat en nog geen 2 minuten later, ziet ze dit allemaal verschijnen! Zo mooi is dit allemaal te zien en er gebeurt hier ook van alles nog wat. We zullen ons foto verslag in meerdere delen gaan bieden.
Deze gans (helaas helemaal alleen…) is gewond aan de vleugel. Waarschijnlijk had deze gans gevochten met een ander gans en is dus helaas buiten gesloten uit de groep. Best wel zielig om dit zo te zien.
Gelukkig zijn er blijkbaar meer ganzen die alleen waren. Deze is gezond en zwom lekker goed door in het water.
Deze gans was lekker aan het grazen, iets wat ze heel graag doen in de weilanden. De boeren zullen echt niet blij mee zijn.
Hier zag Jacqueline de eerste groep met jonge grutjes. Wat zijn ze mooi en vooral lief om te zien! We tellen hier maar liefs 7 stuks!
Er waren hier heel veel groepen met jonge grutjes. Dit jaar veel meer dan anders.
Jacqueline zag hier wel zo’n 20 groepen bij elkaar, maar dan verspreid over meerdere weilanden (achter ons…).
Volgende keer gaan we verder… Ook had Jacqueline een mooi filmpje gemaakt en die volgt later. Dit is pas echt genieten!
























Wat schattig die gansjes.
Mooi gefotografeerd ook.
Lieve groetjes en alle goeds,
Hilly
Wat heerlijk om al dat moois op 2 minuten lopen van je huis te hebben!
Wat een mooie foto’s van heel veel jong eenden en ganzengeluk. Fijn dat jullie zoveel foto’s laten zien.
Jullie wonen daar schitterend met veel watervogels en klein grut dat opgroeit! Altijd iets om naar te kijken.
wat een leuke foto van die jonkies
niets mooier dan het nieuw leven denk ik soms
prettige dag gewenst
Wat een prachtige foto’s zijn dit, zo schattig dit jonge grut.
Voor mij is de lente de mooiste tijd van het jaar, de vogels zingen hun hoogste lied echt geweldig.
Groetjes Irma
Wat een leuke en gezellige log over het lenteleven !
Dag Jacqueline en Ferry,, hoe prachtig is dat allemaal nieuw leven van die kleine donsjes ,, prachtige foto’s wonderlijk mooi is de natuur toch kan ervan genieten ,, hier ben ik altijd tevreden als ik op u blogje kom prachtig wat jullie delen , hier achter ons huis ligt ook een pracht van een natuurgebied en ben er graag in te vinden super rustgevend ,, geniet van alles lieve Jacqueline en Ferry,, liefs Ingrid .
nieuw leven is altijd mooi, en levendig, heerlijk is de lente
Een @->- voor jou.
Fraai hoor, al dat nieuwe lente leven dat zomaar opduikt 🙂
Wat een vrolijke blog, hier word je als lezer blij van.
Wat een feest is het in de natuur. Hans
Wat een weelde, al dat jonge goed. Een plezier om naar te kijken.
Leuk om al die jonge ganzen te bekijken. Of ze het allemaal redden, is altijd weer de vraag, maar deze zijn intussen al flink gegroeid.
Leuk he al dat jonge grut
Kleine ukkies doen het altijd goed. Ook het lente groen maakt mij altijd blij.
Love As Always
Dimario 😎
Goede middag J & F leuk om te zien al dat kleine spul, en dat zo dicht bij huis. Ik vergeet regelmatig om mijn telefoon of camera mee te nemen wanneer ik ga wandelen, soms zie ik iets en denk dan dat zou een mooie foto zijn en dan had ik geen mogelijkheid om het vast te leggen.. Maar ja ze zeggen niet voor niets : ‘Als het hadden er is, is het hebben voorbij’
Hoe mooi de bloeiende struik boom ook is die is niks vergeleken met al dat jonge spul…prachtig om te zien. En wat een mooie fotoserie heb je er van gemaakt.
Sjapoo 🙂
Mooi om al dit nieuw leven te zien rond dartelen. Laat ons hopen dat het goed komt met die ene gans wiens vleugel gekwetst is.
Voor mij is dit de mooiste tijd van het jaar, met al dat jonge leven,en bloemen in kleur en geur.
Deze mooie foto’s laten dat goed zien hoor!
ha die Jacqueline en Ferry
ja dat is genieten als je al die pracht tegen komt
heel mooi in beeld gebracht al die families Gans
geniet de dag